بهترین زمان برای مصرف مس گینرها

مس گینرها کالری ها و درشت مغذی های مورد نیاز شما را به صورت روزانه فراهم می کنند. این گینرها معمولا به شکل پودر هستند و می توان آن ها را با شیر یا آب ترکیب کرد. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که نیاز روزانه شما به کالری و درشت مغذی ها را بدون مصرف غذای زیاد فراهم می آورند. برای اینکه بیشترین استفاده را از این محصولات ببرید باید زمان مصرف شان را بدانید و به درستی از آن ها استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

چگونه از مس گینرها استفاده کنیم؟

 استفاده از مس گینر فرآیند پیچیده ای نیست. اگر تجربه استفاده از مکمل هایی همچون پروتئین وی را داشته باشید می توانید از این محصولات هم به راحتی استفاده کنید. برای ایجاد شیک باید پودر را با مایعی که دوست دارید ترکیب کنید. بیشتر افراد آب یا شیر را برای اینکار ترجیح می دهند.  اگر به دنبال جذب کالری بیشتر هستید می توانید از شیر استفاده کنید.  به خاطر داشته باشید که بیشتر مکمل هایی که به صورت پودری در اختیار شما قرار می گیرند به کمک قاشق به خوبی ترکیب نمی شوند. در چنین شرایطی استفاده از لیوان های شیکر یا مخلوط کن می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.

چند قاشق از مس گینرها را باید مصرف کنیم؟

مقدار گینری که می خواهید استفاده کنید به اهداف تغذیه ای و مقدار موادی که هر محصول برایتان تامین می کند بستگی دارد. مقدار کالری ها و درشت مغذی های روی هر محصول را به دقت بخوانید و بر اساس دستور مصرف از آن استفاده کنید. به عنوان یک قانون کلی بیشتر افراد یک یا دو قاشق از این محصولات را ترکیب می کنند.

 چه زمانی باید از مس گینرها استفاده کنیم؟

 یکی از سوالات پر تکراری که از متخصصان پرسیده می شود زمان مصرف گینرهاست.  اینکه چه زمانی از مس گینر استفاده کنید به نوع مکمل انتخابی تان بستگی دارد. اگر می خواهید شیک تان را قبل یا بعد از ورزش مصرف کنید به دنبال مکمل هایی باشید که چربی کمتر و کربوهیدرات بالایی دارند. کربوهیدرات های سریع الاثر در این نوشیدنی ها به جذب آمینو اسیدها در عضلات کمک می کند و ساخت عضله و ریکاوری را تسریع می کند. در صورتیکه از زمان مصرف گینرها مطمئن نیستید می توانید برچسب روی محصول تان را بخوانید و بر اساس دستورالعمل آن اقدام کنید.

 می توان مس گینر را بدون ورزش مصرف کرد؟

 نوشیدن مس گینر بدون ورزش یکی از انتخاب های افرادی است که در مدیریت وزن شان مشکل دارند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید و بدون تحقیق کاری را آغاز نکنید. اولین و اصلی ترین هدف این مکمل ها عضله سازی است. پس بهتر است قبل از اینکه بخواهید ورزش را کنار بگذارید با پزشک تان صحبت کنید.

افراد لاغر پروتئین مصرف کنند یا مس گینر؟

زمانی که صحبت از انتخاب بین پروتئین وی یا مس گینر برای افراد لاغر به میان می آید می توان هر دوی این ها را کنار هم مصرف کرد تا به اهداف تغذیه ای دست پیدا کرد. استفاده از مس گینر نیازهای بدن به کالری را تامین می کند و پروتئین وی هم پروتئین مورد نیازتان را فراهم می آورد.

می توان مس گینر را با شیر داغ ترکیب کرد؟

 بهتر است از ترکیب کردن گینرها با مایعات داغ پرهیز کنید چون اینکار باعث سفت شدن شیک شما می شود و مصرف آن را سخت می کند. در این شرایط ممکن است دچار دل درد شوید.

می توان مس گینرها را در روزهای استراحت هم استفاده کرد؟

 بله شما باید مکمل های گینر را در روزهایی که استراحت می کنید هم استفاده کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را از این محصولات منحصر به فرد به دست بیاورید بهتر است آن را بر اساس دستورالعملی که روی برچسب نوشته شده است مصرف نمایید.

 حرف آخر:

 گینرها به خصوص مس گینرها در میان ورزشکاران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. حتما برای شما هم پیش آمده است که از این مکمل ها در برنامه ورزشی تان استفاده کنید. اگر تصمیم گرفته اید عضله سازی کنید و ریکاوری عضلات تان را بهبود ببخشید مس گینرها بهترین گزینه برایتان خواهند بود. در این مقاله سعی کردیم به برخی از سوالات مهمی که درباره این مکمل ها وجود دارد پاسخ دهیم.

5/5 (2 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.