تریبولوس؛ مزایا و دوز مصرفی

تریبولوس ترستریس گیاهی است که در طب سنتی مورد استفاده می گیرد. سال هاست که مردم کشورهای مختلف از این گیاه برای بهبود میل جنسی، قدرت و افزایش استقامت بدن استفاده می کنند. این ماده یکی از مواد تشکیل دهنده مکمل هایی همچون بوسترهای تستوسترون به حساب می آید و نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. مطالعات زیادی هم بر روی ترکیبات فعال موجود در این گیاه انجام شده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این  تریبولوس و مزایای آن بپردازیم و درباره دوز مصرفی آن صحبت کنیم.

 مزایایی که مصرف مکمل های حاوی تریبولوس برایتان به ارمغان می آورد:

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم سال هاست که افراد در کشورهای مختلف از عصاره گیاه تریبولوس برای موارد مختلف استفاده می کنند. با پیشرفت علم و انجام تحقیقات مختلف دانشمندان توانسته اند مزایایی که مکمل های حاوی عصاره این گیاه ممکن است برای ورزشکاران داشته باشد را به دست آورده اند. بیایید این مزایا را به اختصار با هم مرور کنیم.

 به افزایش سطح تستوسترون در بدن کمک می کند:

یکی از مهم ترین مزایایی که مصرف تریبولوس و مکمل های حاوی آن می تواند برایتان داشته باشد افزایش سطح تستوسترون در بدن است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بعد از سن 30 سالگی مقدار تستوسترون در بدن آقایان کاهش رو به کاهش می رود و همین امر مشکلاتی را برایشان به وجود می آورد.  در این میان مصرف مکمل هایی که در خود تریبولوس دارند می توانند جلوی بروز چنین مشکلاتی را بگیرند و بدن سالم تری را برای آقایان به ارمغان بیاورند.

 می تواند حجم عضلات تان را افزایش دهد:

افرادی که ورزشکار هستند بدون شک به دنبال افزایش حجم عضلات شان می گردند. یکی از مواردی که باعث افزایش حجم عضلات می شود بالا رفتن سطح تستوسترون در بدن است. از آنجایی که مکمل های حاوی تریبولوس می توانند سطح این هورمون را در بدن افزایش دهند به افزایش حجم عضلات نیز کمک بسزایی می کنند. تستوسترون به ریکاوری عضلاتی که دچار مشکل شده اند هم کمک می کند و زمان ریکاوری را هم کاهش می دهد.

 به بهبود میل جنسی هم کمک می کند:

یکی از مزایای مهمی که مصرف تریبولوس و مکمل های حاوی آن می تواند برایتان داشته باشد افزایش میل جنسی است. افرادی که از کاهش میل جنسی رنج می برند می توانند از مکمل هایی که در خود تریبولوس دارند استفاده کنند. با کاهش یافتن سطح تستوسترون در بدن میل جنسی هم تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. به همین خاطر است که بیشتر افراد مکمل های حاوی تریبولوس را بهترین گزینه برای افزایش میل جنسی می دانند.

 می تواند درمانی برای مشکلات جنسی تان باشد:

اختلالات نعوظ یکی از مشکلات شایعی است که مردان را دچار دردسر می کند. برای افرادی که از چنین مشکلاتی رنج می برند مصرف مکمل های حاوی تریبولوس می تواند یک درمان بی نظیر باشد.

 مکمل های حاوی تریبولوس را چگونه مصرف کنیم؟

خوب حالا که تا حدودی با مزایای این مکمل ها آشنا شدیم باید ببینیم چگونه می توانیم این محصولات را مورد استفاده قرار دهیم تا بهترین نتیجه را از آن ها بگیریم.  دوز 200 الی 500 میلی گرم از عصاره تریبولوس در هر روز برای مردانی که می خواهند تولید تستوسترون را در بدن شان بهبود ببخشند می تواند یک گزینه ایده آل باشد. با اینحال این مقدار بر اساس قدرت عصاره موجود و توصیه هایی که تولیدکنندگان می کنند می تواند متغیر باشد.  اگر از مکمل هایی استفاده می کنید که در آن ها از ریشه پودر شده تریبولوس استفاده می کنند می توانید با مشورت پزشک دوز بیشتری همچون 10 گرم را در روز مصرف کنید.  با اینحال باید به خاطر داشته باشید که هر مکملی دستور مصرف خاص خود را دارد و نمی توان نسخه واحدی برای همه افراد پیچید.

 بهترین زمان برای مصرف تریبولوس چه زمانی است؟

تریبولوس زمانی بهتر جذب می شود که با شکم خالی مصرف شود. بیشتر افراد مکمل های حاوی تریبولوس را در یک دوز و نیم ساعت قبل از غذا مصرف می کنند. برخی از ورزشکاران بر این باورند که مصرف این مکمل ها قبل از تمرینات ورزشی می تواند برایشان بسیار مفید باشد. با اینحال شرایط هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است با پزشک یا مربی تان مشورت کنید.

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.