تشخیص مکمل بدنسازی اصل از تقلبی

چگونه مکمل بدنسازی اصل را تشخیص دهیم؟

زمانی که صحبت از خرید مکمل های بدنسازی به میان می آید موارد مختلفی به ذهن خطور می کند. بیشتر افراد قیمت را اولین فاکتور انتخاب خود قرار می دهند و به سراغ سایت ها یا فروشگاه هایی می روند که مکمل های ارزان تری در اختیارشان می گذارند. با اینحال به هنگام خرید مکمل های ورزشی باید نکات مختلفی را مدنظر داد. یکی از همین نکات توجه به اصل بودن محصول است. تا به حال برایتان پیش آمده است که یک مکمل بدنسازی بخرید و بعد متوجه شوید به جای محصول اصل جنس تقلبی بهتان فروخته اند؟ اگر چنین تجربه ای داشته اید بدون شک در خرید چنین محصولاتی محتاط خواهید بود. شاید از خودتان بپرسید چگونه می توان مکمل بدنسازی اصل را از تقلبی تشخیص داد؟ ایا روش های تایید شده ای برای اینکار وجود دارد؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم مکمل های اصل را از تقلبی تشخیص دهیم. پس همراه ما باشید.

چگونه بفهمیم مکمل بدنسازی اصل است؟

تشخیص مکمل بدنسازی اصل از تقلبی

همه ما خیلی خوب می دانیم که مکمل های ورزشی یکی از بهترین و محبوب ترین محصولاتی هستند که توسط ورزشکاران سرتاسر دنیا خریداری می شوند. این مکمل ها مواد تشکیل دهنده مورد نیاز ورزشکاران را در خود دارند و می توانند مزایای بی شماری برایشان به همراه داشته باشند. اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر به جای محصول ارجینال یک محصول تقلبی به دست تان برسد چه می شود؟

 اگرچه خیلی ها در این شرایط نگران پول بر باد رفته شان می شوند اما همه چیز به همین جا ختم نمی شود. عوارض مکمل تقلبی بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. اگر نتوانید به درستی از عهده تشخیص این مکمل ها بر بیایید و انتخاب درستی داشته باشید بدون شک مشکلات متعددی برای سلامتی تان به وجود خواهد آمد. خوب حتماً از خودتان می پرسید برای پیشگیری از وقوع این مشکلات چه باید بکنم؟ راهکارهای ساده ای برای این منظور وجود دارد. اگر با روش های تشخیص مکمل اصل از تقلبی آشنا باشید دیگر خودتان را در معرض محصولات فیک و مضرات آن قرار نمی دهید. پس بیایید این روش ها را با هم مرور کنیم.

برچسب روی مکمل ها را به دقت بررسی کنید:

بهترین راه برای اینکه متوجه شوید محصول خریداری شده اصل است یا تقلبی مراجعه به برچسب روی محصول است. اگر اطلاعاتی که روی این برچسب را با اطلاعات شرکت سازنده وفق دهید همه چیز دستگیرتان می شود. برخی از شرکت های تقلبی به اندازه کافی محتاط نیستند و حتی در ذکر مواد تشکیل دهنده نیز احتیاط نمی کنند. اگر دقت کافی در این زمینه داشته باشید می توانید خودتان را از شر محصولات تقلبی در امان نگه دارید.

بسته بندی محصول را هم مدنظر داشته باشید:

بیشتر شرکت هایی که در زمینه تولید مکمل های تقلبی فعالیت می کنند زمان کافی برای در نظر گرفتن همه جزییات را ندارند. به همین خاطر است که معمولا از برچسب های ساخته شده با مواد بی کیفیت استفاده می کنند یا درپوش های مناسبی را برای محصولات شان انتخاب نمی کنند. اگر محصول اصلی را تا به حال از نزدیک دیده اید به راحتی می توانید چنین تفاوت هایی را تشخیص دهید.

درپوش محصول تان را هم مورد بررسی قرار دهید:

 بیایید یک گام به سمت جلو برداریم و درپوش مکمل های ورزشی مان را مورد بررسی قرار دهیم.  اولین و مهم ترین نکته ای که در این بخش باید مدنظر داشته باشید محل قرار گرفتن درپوش و شکل آن است. اگر بعد از باز کردن درب محصول متوجه شدید درپوش به شکل نامنظم روی لبه های آن قرار دارد یا پد مخصوص وجود ندارد بلافاصله با یک فرد متخصص مشورت کنید. در این شرایط احتمال تقلبی بودن جنس وجود دارد.

در مکمل هایی که توسط شرکت های تقلبی تولید می شوند شکل ظاهری پدها هم می تواند عامل مهمی برای تشخیص جنس اصل از تقلبی باشد. اگر محصول را باز کردید و پد مخصوص را مشاهده کردید زیاد خوشحال نشوید. در این مرحله باید جنس پد را هم بررسی کنید. مدل های تقلبی موجود در بازار از پدهای مقوایی و ارزان استفاده می کنند. این در حالیست که شرکت های اصل معمولا از پدهای پنبه ای که ساختاری شبکه مانند دارند بهره می برند.

پوشش آلومینیومی که بر روی مکمل قرار می گیرد هم می تواند یکی دیگر از نکات تعیین کننده محصول اصل باشد. اگر تا به حال مکمل ورزشی خریداری کرده باشید بدون شک با ظاهر و شکل بسته بندی های آن اشنا هستید. معمولا بر روی درب این محصولات یک پوشش آلومینیومی قرار می گیرد تا از ورود رطوبت و هوا به داخل آن جلوگیری کند. اگر این پوشش به درستی سر جای خود نبود یا باز شده بود بهتر است با افراد متخصص مشورت کنید تا از اصل بودن جنس تان مطمئن شوید.

هولوگرام یا لوگوی شرکت مدنظر را بشناسید:

برای تشخیص مکمل بدنسازی اصل از تقلبی راه ها و روش های زیادی وجود دارد. در میان روش های مختلفی که می توانید از آن ها استفاده کنید بررسی هولوگرام یا لوگوی شرکت تولیدکننده از همه مهم تر است. اگر می خواهید در دنیای بدنسازی یا ورزش فعالیت کنید باید با شرکت های مختلفی که مکمل های ورزشی تولید می کنند هم آشنا باشید. بیشتر شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند لوگو یا آرم مخصوص خود را دارند که کپی کردن از روی آن کار چندان ساده ای نیست.

طعم و بوی مکمل را در نظر بگیرید:

برای افرادی که چند سالی است در دنیای ورزش غرق شده اند و از مکمل های بدنسازی مختلف استفاده کرده اند بررسی طعم و بوی مکمل های اصل کار چندان سختی نخواهد بود. اگر تا به حال مکمل های اصل را از نزدیک دیده اید می توانید طعم و بوی آن را به درستی تشخیص دهید. پس این روش هم می تواند برایتان کارساز باشد. یادتان باشد بیشتر مکمل ها یا بدون بو هستند یا بوی خوبی که حاصل مواد تشکیل دهنده آن است می دهند. مکمل ها نباید بوی بدی از خود منتشر کنند.

حل شوندگی برخی از مکمل ها هم می تواند نشانه اصل یا تقلبی بودنشان باشد:

برخی از متخصصان بر این باورند که مکمل های اصل باید به خوبی در آب یا سایر مایعات حل شوند. اگر به تازگی مکمل ورزشی خریداری کرده اید که به راحتی در آب حل نمی شود بهتر است به اصل بودن آن شک کنید.  البته باید این موضوع را مدنظر داشته باشید که چنین قانونی برای همه مکمل ها صدق نمی کند. پس این بخش را صرفا به عنوان یک نکته مهم در نظر بگیرید و بعد از تحقیق از آن برای تشخیص مکمل های اصل از فیک استفاده کنید.

تشخیص اصل بودن مکمل از روی بارکد؛ این روش جواب می دهد؟

برخی از افراد بر این باورند که به کمک بارکدهایی که روی محصول درج می شود می توان جنس تقلبی را از اصل تشخیص داد. اگرچه این موضوع به نظر درست می رسد اما نکات مختلفی هست که باید به آن توجه کنیم. با پیشرفت فناوری، هر روز بر تعداد نرم افزارهایی که می توانند بارکدهای به ظاهر معتبر درست کنند افزوده می شود. حالا دیگر به کمک یک نرم افزار رایگان می توانید بارکد دلخواه تان را بسازید و روی محصول تان بچسبانید. به نظر می رسد استفاده از این روش در حال حاضر پاسخگوی نیازهای کاربران نیست و نمی تواند آن ها را در مسیر تشخیص مکمل های اصل یاری کند.

نحوه تشخیص آمینو اصل از تقلبی

با وجود مکمل های مختلفی که در بازار به فروش می رسند تشخیص آمینوهای اصل از تقلبی هم کار ساده ای نخواهد بود. کافیست سری به بازار و فروشگاه های مختلف بزنید تا در میان حجم انبوهی از محصولات متنوع سردرگم شوید. به خاطر داشته باشید که راه ویژه و جادویی برای تشخیص مکمل های آمینوی اصل وجود ندارد. تنها کاری که می توانید در این شرایط انجام دهید توجه به برچسب محصول، بسته بندی، لوگوی شرکت و سایر مواردی است که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم. البته یک روش دیگر هم وجود دارد و آن هم این است که از فروشندگان معتبر محصول مدنظرتان را خریداری کنید.

در حال بارگذاری پخش کننده...

عوارض مکمل تقلبی

 هر محصولی بسته به مواد تشکیل دهنده ای که در خود دارد می تواند مزایای متعددی برایتان به همراه داشته باشد. حالا این قضیه را  برعکس کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید. مکمل های تقلبی از مواد تشکیل دهنده بی کیفیت و گاه مضر تشکیل می شوند و می توانند عوارض جبران ناپذیری برایتان به ارمغان بیاورند. برخی از این مکمل ها مشکلات گوارشی ، سردرد ، سرگیجه یا حالت تهوع و استفراغ را در ورزشکاران به وجود می آورند و بعضی هایشان مشکلات حادتری را باعث می شوند. به همین خاطر است که انتخاب دقیق مکمل های بدنسازی می تواند شما را از شر این مشکلات رها کند و بدن سالم تری برایتان به ارمغان بیاورد.

ویدیو مقایسه مکمل اصلی و تقلبی

 

در حال بارگذاری پخش کننده...

در حال بارگذاری پخش کننده...
5/5 (1 Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *