تفاوت های بین گینر و پروتئین وی: هر آنچه که باید بدانید

زمانی که صحبت از انتخاب یک مکمل مناسب برای ورزشکاران به میان می آید گزینه های زیادی به ذهن خطور می کند. ورزشکاران مبتدی به درستی نمی توانند تفاوت بین مکمل های مختلف همچون پروتئین وی و گینر را تشخیص بدهند. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت های پروتئین وی و گینر بپردازیم. پس همراه ما باشید.

 مس گینر چیست؟

خوب قبل از هر کاری باید تعریف دقیقی از مس گینر داشته باشیم. بهتر است بدانید که مس گینر یک مکمل ورزشی است که تلاش می کند کالری کافی را از طریق پروتئین، کربوهیدرات و چربی وارد بدن شما کند. گاهی از اوقات مصرف کالری کافی از طریق مواد غذایی برای ورزشکاران دشوار می شود. به همین خاطر بیشتر افراد به سراغ گینرها می روند.

 مزایا:

 مس گینرها می توانند  درشت مغذی های زیادی را در هر سروینگ برای بدن تامین کنند. یک شیک 400 میلی لیتری از گینر می تواند بیش از 400 کالری برایتان فراهم آورد.  شما می توانید با مصرف گینرها عضلات قدرتمندی برای خود بسازید.

 زمانبندی:

یکی از دلایلی که بیشتر افراد پروتئین وی را با مس گینر اشتباه می گیرند بحثی است که درباره زمان مصرف این دو مکمل وجود دارد. زمانی که صحبت از گینر می شود بیشتر افراد تلاش می کنند آن را بعد از تمرین مصرف کنند تا بدن به بهترین و بیشترین شکل ممکن از مواد مغذی موجود در آن بهره ببرد. گینرها بهتر است بلافاصله بعد از تمرین مصرف شوند. با اینحال متخصصان توصیه می کنند ورزشکاران شیک های پروتئینی را بعد از تمرین مصرف نمایند  و بعد از اینکه به خانه رسیدند به سراغ مس گینرهایشان بروند.

پروتئین وی چیست؟

پروتئین وی ماده ای است که از شیر به دست می آید و یکی از محبوب ترین مکمل های ورزشی برای ریکاوری عضلات و عضله سازی به حساب می آید. برخی از افراد بر این باورند که پروتئین وی خالص ترین شکل از پروتئین است و شما می توانید مزایای زیادی از مصرف آن به دست بیاورید. این مکمل طیف وسیعی از آمینو اسیدهای ضروری را در خود دارد و هضم آن ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.

 مزایای پروتئین وی:

 دلایل زیادی برای انتخاب پروتئین وی وجود دارد. بیشتر ورزشکاران بر این باورند که استفاده از این مکمل برای ریکاوری عضلات بسیار مهم است.  اگر مکمل پروتئینی خود را فراموش کنید یا مصرف آن را به پشت گوش بیندازید بعد از چند وقت متوجه می شوید که ریکاوری بدن تان چقدر زمان می برد.

زمانبندی مصرف:

 شما می توانید پروتئین های وی را بعد از اتمام تمرینات ورزشی تان مصرف کنید. بعد از اینکه عضلات شروع به استراحت کردند تلاش می کنند مشکلاتی که در بافت ها وجود دارد را هر چه سریع تر برطرف نمایند.

 چه تفاوتی بین مس گینر و پروتئین وی وجود دارد؟

برخی از افراد تفاوت بین پروتئین وی و گینر را به اجزای تشکیل دهنده شان نسبت می دهند. اگرچه این موضوع هم درست است اما برخی از مواد تشکیل دهنده این دو مکمل با هم همپوشانی دارند. به عنوان مثال شما می توانید پروتئین را در هر دوی این ها ببینید. پروتئین های خالص مقدار اندکی کربوهیدرات و چربی دارند و برخی هایشان اصلا این مواد را در خود ندارند. هدف اصلی مکمل های پروتئینی  ریکاوری عضلات است. پروتئین وی به شما کمک می کند عضلات تان را رشد دهید و در عین حال اندام زیباتری داشته باشید. در مقابل مس گینرها در خود کالری زیادی دارند که از طریق پروتئین ها و کربوهیدرات های موجود در آن ها تامین می شود.

اگر می خواهید عضلات جدیدی بسازید و بر قدرت آن ها بیفزایید بهتر است به سراغ خرید گینر بروید.

می توان این دو مکمل را با هم مصرف کرد؟

 بله شما می توانید اینکار را انجام دهید. بیشتر ورزشکارانی که عملکرد بالایی دارند این دو مکمل را در کنار هم مصرف می کنند. این دومکمل تکمیل کننده اثر هم هستند و استفاده از آن ها مزایای بی شماری برایتان خواهد داشت. با اینحال اگر در این مورد شک دارید می توانید از مربی یا پزشک تان کمک بگیرید و ببینید می توانید گینر و پروتئین وی را در کنار هم مصرف کنید یا خیر.

 تفاوت های کلیدی بین پروتئین وی و گینرها به صورت فهرست وار:

  • پروتئین ها معمولا کالری کمتری نسبت به گینرها وارد بدن می کنند.  اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که هارد گینر محسوب می شوید و اضافه کردن وزن برایتان کمی دشوار است می توانید از گینر بهره ببرید.
  • گینرها معمولا برای عضله سازی گزینه بهتری محسوب می شوند.
  • پروتئین وی جذب سریع تری دارد. این در حالیست که گینرها حاوی پروتئین های مختلفی هستند که هر کدام از آن ها سرعت جذب مختلفی از خود به نمایش می گذارند.
  • گینرها کالری بیشتری وارد بدن می کنند و می توانند باعث افزایش وزن شوند.

 مس گینر و پروتئین وی: کدام یک بهتر است؟

 در این مقاله سعی کردیم به صورت مختصر اطلاعاتی درباره گینرها و پروتئین وی به شما ارائه کنیم. امیدواریم این مقاله تصویر بهتری از این دو مکمل در اختیارتان قرار داده باشد.  مس گینرها این روزها از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند. مصرف غذاهای مختلف به تنهایی نمی تواند کالری های مورد نیاز بدن را در حجم وسیع تامین کند. به همین خاطر ورزشکارانی که به کالری بیشتری نیاز دارند به سراغ مصرف گینرها می روند. با اینحال افرادی که می خواهند عضلات شان را ریکاوری کنند و آمینو اسیدهای ضروری بدن شان را به بهترین شکل تامین نمایند ترجیح می دهند از پروتئین وی بهره ببرند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.