درمان های خانگی که گردن درد را مهار می کنند

حتما برای شما هم پیش آمده است که گردن تان درد کند یا به گونه ای سفت شود که دیگر نتوانید آن را حرکت دهید. هیچ چیز به اندازه گردن درد نمی تواند شما را از برنامه هایتان عقب بیندازید. این حس ناخوشایند معمولا مانع حرکت سر می شود و در نهایت با مشکلات مختلفی همچون سردرد، درد شانه و پشت همراه خواهد بود. چیزی که این شرایط را بدتر می کند این است که گردن درد مانع انجام فعالیت های روزمره تان می شود و حتی شما را از فعالیت های ورزشی تان نیز باز می دارد. اگرچه مراجعه به پزشک و درمان دارویی بهترین گزینه برای مبارزه با چنین دردهایی است اما اگر گردن درد ملایم و متوسطی دارید به کمک درمان های خانگی هم می توانید آن را برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم . پس همراه ما باشید.

 چه چیزی باعث گردن درد می شود؟

 خوب قبل از اینکه به سراغ درمان های خانگی گردن درد برویم بیایید با هم چند مورد از دلایل بروز چنین دردی را مرور کنیم. اگر ریشه این دردها را بشناسیم بدون شک قادر خواهیم بود آن را به بهترین شکل ممکن درمان کنیم.

  •  خوابیدن در موقعیت نامناسب یکی از دلایل اصلی گردن درد است. اگر به مدت طولانی در موقعیت نامناسبی بخوابید در نهایت چیزی که عایدتان می شود یک گردن درد آزاردهنده است.
  • کار مداوم با رایانه و گوشی نیز یکی دیگر از علل بروز چنین دردهایی است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مدام با رایانه و گوشی تان سر و کار دارید بهتر است خودتان را برای درد گردن آماده کنید.
  • رانندگی در مسافت های طولانی هم می تواند باعث درد گردن و درد کمر شود. اگر برای چند ساعت متوالی رانندگی کنید ممکن است گردن تان سفت شود و حس درد امان تان ندهد.
  • استرس و اضطراب یکی دیگر از دلایل بروز درد در ناحیه گردن است. اگرچه این موضوع می تواند کمی عجیب باشد اما استرس و اضطراب باعث ایجاد فشار در ناحیه گردن و شانه می شود.
  • انجام نامناسب تمرینات ورزشی یکی از دلایل مهمی است که بیشتر افراد آن را نادیده می گیرند. اگر ورزشکار هستید و تمرین می کنید بهتر است درباره نحوه انجام ورزش هایتان با یک فرد متخصص صحبت کنید تا دچار گردن درد  و آسیب به گردن نشوید.

 درمان های خانگی برای گردن درد:

حالا که برخی از دلایل بروز دردهای ناحیه گردن را بررسی کردیم باید ببینیم چه روش هایی برای ساکت کردن این دردها وجود دارد. اگر احساس می کنید درد امان تان را بریده است با هیچ چیزی خوب نمی شود بهتر است با یک پزشک مجرب حرف بزنید و خودسرانه کاری نکنید. با اینحال اگر دردتان کم است می توانید درمان های خانگی زیر را هم در نظر داشته باشید.

 استراحت کنید:

متخصصان بر این باورند که استراحت پس از آسیب یا شروع درد یکی از موارد مهم کاهش چنین دردهایی است. استراحت کردن به بافت های آسیب دیده فرصت ترمیم می دهد و خطر اسپاسم عضلانی را کم می کند.

 درمان با یخ و گرما را هم در نظر داشته باشید:

برای درد یا اسیب هایی که تازه هستند می توانید از سرما درمانی استفاده کنید. برای 48 الی 72 ساعت اول بعد از شروع درد می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. اینکار را چند بار در روز انجام دهید تا دردتان کم شود. اگر درد مزمن دارید شاید استفاده از گرما نجات دهنده تان باشد. سفتی خفیف در گردن و درد را می توان با گرما حل کرد. برای دردهای شدید می توانید از حمام گرم یا کمپرس گرم زیر نظر پزشک استفاده کنید.

 کشش ها و تمریناتی که باعث کاهش درد گردن می شوند را فراموش نکنید:

 یادتان باشد گردن شما از عضله تشکیل شده است و انجام تمرینات کششی مناسب می تواند درد آن را کاهش دهد. از آنجایی که اجرای چنین تمریناتی به مشورت با پزشک نیاز دارد بهتر است از یک فرد متخصص کمک بخواهید.

 شاید داروهای بدون نسخه نجات تان بدهد:

 داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی می توانند التهاب بدن را کاهش دهند. این داروها رایج ترین محصولاتی هستند که  برای درمان و کاهش دردهای گردن مورد استفاده قرار می گیرند. دفعه بعد اگر گردن درد داشتید می توانید از داروهایی همچون ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که این داروها هم مثل هر داروی دیگری عوارض جانبی خاص خود را دارند و می توانند با داروهای دیگر تداخل داشته باشند.

 حرف آخر:

 درد گردن یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد به خصوص ورزشکاران را دچار دردسر می کند. اگر تا به حال با چنین دردی دست و پنجه نرم کرده باشید بدون شک با آن آشنا هستید. برخی از این دردها ملایم و متوسط هستند و می توانند با درمان های خانگی درمان شوند. در این مقاله تلاش کردیم به طور مختصر برخی از درمان های خانگ موثر برای گردن درد را با هم بررسی کنیم. به خاطر داشته باشید که بهترین کار مراجعه به پزشک و کمک گرفتن از راهنمایی های اوست.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.