هر آنچه که باید درباره پروتئین وی و مزایای آن بدانید

هر آنچه که باید درباره پروتئین وی و مزایای آن بدانید

پروتئین وی بخش مایع شیر است و در طول فرآیند تولید پنیر از آن خارج می شود. شیر از دو نوع پروتئین تشکیل شده است. یکی از آن ها کازئین و دیگری وی است. پروتئین وی در بخش آبکی شیر یافت می شود. از آنجایی که پروتئین وی به تنهایی طعم خوبی ندارد به آن طعم های مختلفی افزوده می شود و به شکل مکمل های پروتئینی در اختیار افراد قرار می گیرد. این نوع مکمل برای ورزشکاران و به خصوص آن هایی که در حوزه بدنسازی فعالیت می کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم مزایای پروتئین وی را به طور خلاصه با هم مرور کنیم.

 چرا استفاده از پروتئین وی برای بدن مفید است؟

پروتئین ها نقش بسیار مهمی در سلامت بدن ایفا می کنند. در این میان پروتئین وی یکی از بهترین پروتئین های موجود است و می تواند مزایای زیادی برایتان به همراه داشته باشد. اجازه دهید این مزایا را به طور مختصر با هم مرور کنیم.

پروتئین وی منبع عالی از پروتئین های با کیفیت است:

این پروتئین یکی از کامل ترین و با کیفیت ترین پروتئین های موجود است و در خود اسیدهای آمینوی ضروری را هم دارد. در کنار همه این موارد وی به راحتی از طریق روده جذب می شود و نسبت به سایر پروتئین ها هضم آسانی دارد.

 پروتئین وی رشد عضلات را تسریع می کند:

حجم عضلات با افزایش سن تحلیل می رود. این موضوع را می توان با تمرینات ورزشی و رژیم غذایی مناسب کاهش داد. زمانی که تمرینات قدرتی انجام می دهید و در کنار آن از مکمل های پروتئینی با کیفیت بهره می برید می توانید حجم عضلات تان را بیشتر از قبل افزایش دهید. منابع پروتئینی با کیفیت همچون پروتئین وی که سرشار از اسیدهای آمینه شاخه دار مثل لوسین هستند می توانند شما را در رشد عضلات تان یاری کنند.

 ممکن است به کاهش فشار خون هم کمک کند:

افرادی که با پرفشاری خون دست و پنجه نرم می کنند خیلی خوب می دانند که در معرض بیماری های مختلفی همچون بیماری های قلبی هستند. مطالعات زیادی مصرف محصولات لبنی همچون پروتئین وی را به کاهش فشار خون ربط داده اند.

 پروتئین وی شما را سیر نگه می دارد و گرسنگی تان را کاهش می دهد:

 گرسنگی یکی از مواردی است که باعث پرخوری افراد می شود و آن ها را به سمت چاقی بیشتر سوق می دهد. زمانی که ورزش می کنید دوست دارید خودتان را از چاقی مفرط دور کنید و بیشتر از همیشه به تناسب اندام مدنظرتان برسید. یکی از راه های سیری مصرف پروتئین وی است. مصرف پروتئین ها بهترین روش برای کاهش وزن هستند و می توانند اشتهای کاذب تان را سرکوب کنند.

 مکمل های حاوی پروتئین وی چگونه می توانند حجم عضلات و قدرت شان را بیشتر کنند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بهترین و شناخته شده ترین کاربرد مکمل های وی افزایش حجم عضلات و قدرت آن هاست. این پروتئین یکی از محبوب ترین پروتئین ها در میان ورزشکاران و بدنسازان است و مصرف آن به شیوه های مختلف باعث افزایش حجم عضلات تان می شود:

بلوک های سازنده: پروتئین وی پروتئین و آمینواسیدهای مورد نیاز بدن را فراهم می کند. همه این موارد بلوک های سازنده عضلات هستند و می توانند عضله های قدرتمندتری برایتان به ارمغان بیاورند.

هورمون ها: این پروتئین ترشح هورمون های آنابولیکی که می توانند رشد عضلات را بیشتر کنند افزایش می دهد.

لوسین: پروتئین وی مقادیر بالایی از آمینواسید لوسین را در خود دارد که سنتز پروتئین در عضلات را تحریک می کند.

جذب سریع: یکی از مواردی که وی را از سایر پروتئین های موجود متمایز می کند جذب سریع و هضم آسان آن است.

زمانی که بعد از ورزش، در طول ورزش و قبل از ورزش مکمل های حاوی پروتئین وی را مصرف می کنید می توانید رشد عضلات تان را هم افزایش دهید. 

 چگونه از این پروتئین استفاده کنیم؟

شما می توانید به راحتی پروتئین های وی را در رژیم غذایی تان بگنجانید. این نوع پروتئین به شکل پودر هم به فروش می رسد که می توان آن را به اسموتی ها یا نوشیدنی های دلخواه دیگر اضافه کرد.

دوز توصیه شده روزانه 25 الی 50 گرم در روز است اما بهترین کار این است که با یک فرد متخصص مشورت کنید و مطمئن شوید دوز مناسبی را مصرف می کنید. به خاطر داشته باشید که مصرف پروتئین زیاد به مشکلات گوارشی همچون حالت تهوع، درد، نفخ و اسهال منجر می شود. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دچار بیماری عدم تحمل لاکتوز هستند پروتئین وی هیدرولیزه یا ایزوله بهتر از کنستانتره پروتئین وی خواهد بود. مکمل هایی که حاوی این پروتئین ها هستند به خوبی می توانند شما را در رسیدن به عضلاتی حجیم و قدرتمند یاری کنند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.