هر آنچه که درباره یوهمبین باید بدانید

زمانی که صحبت از مکمل های ورزشی مختلف می شود اولین موردی که ذهن افراد را به خود مشغول می کند مواد تشکیل دهنده ای است که در آن ها یافت می شود. در میان مواد تشکیل دهنده مختلفی که در مکمل های بدنسازی به کار می رود یوهمبین جایگاه ویژه ای دارد. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره این ماده تشکیل دهنده به دست بیاورید در این مقاله همراه ما باشید.

یوهمبه نام درختی همیشه سبز است که در قسمت های مختلف جهان همچون بخش های مرکزی و غربی آفریقا کشت می شود. این درخت همیشه سبز مزایای زیادی دارد و کاربردهای مختلفی برای آن در نظر گرفته می شود. یوهمبه در خود مواد شیمیایی مختلفی دارد که یکی از آن ها یوهمبین است. پوست این درخت که به راحتی هم کنده می شود حاوی یک ماده شیمیایی به نام یوهمبین که در صنایع مختلف همچون بدنسازی و داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

یوهمبین چه کارکردهایی می تواند داشته باشد؟

اگر مکمل های ورزشی مختلف را مورد بررسی قرار دهید با نام یوهمبین که بر روی آن ها درج شده است هم روبرو خواهید شد. این ماده شیمیایی عملکرد مختلفی در بدن دارد و می تواند یک ماده بی نظیر برای افزایش جریان خون باشد. زمانی که صحبت از بهبود اختلالات جنسی در افراد به میان می آید مواد مختلفی به ذهن خطورمی کند. در میان همه محصولاتی که در بازار وجود دارد مکمل هایی همچون اروس ویگور به یکی از بهترین محصولات بهبود قدرت جنسی افراد تبدیل شده است. این مکمل ها در کنار سایر مواد تشکیل دهنده ای که در خود دارند حاوی یوهمبین هم هستند.  شاید برایتان جالب باشد که بدانید این ماده قادر است جریان خون به اندام های جنسی را افزایش دهد. این ماده می تواند در طول مکانیسم های مختلفی که در بدن انجام می دهد اثر گشادکنندگی عروق را داشته باشد و جریان خون به آلت تناسلی را تا حد زیادی افزایش  دهد. برای افرادی که از اختلالات جنسی ناشی از مشکلات مختلف همچون افسردگی و بیماری هایی مثل دیابت رنج می برند یوهمبین می تواند یک ماده ایده آل باشد.

یوهمبین چه خواصی دارد و مصرف آن چه مزایایی می تواند برایتان داشته باشد؟

بهبود افسردگی :

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید دوپامین بدن تان را افزایش دهید؟ همانطور که می دانید دوپامین یکی از موادی است که به بهبود خلق و خو در بدن کمک می کند و کمبود آن به مشکلات مختلفی همچون افسردگی و خستگی می انجامد. افرادی که از مکمل های یوهمبین استفاده می کنند می توانند با این مشکل هم مبارزه کنند.

درمان اختلال نعوظ:

افرادی که از اختلال نعوظ و مشکلات جنسی رنج می برند می توانند یوهمبین را در برنامه های خود بگنجانند. مطالعات مختلفی در این زمینه انجام شده است. برخی از مطالعات موجود نشان می دهد افرادی که از مکمل های حاوی یوهمبین استفاده می کنند می توانند مشکلاتی همچون اختلال نعوظ را هم برطرف نمایند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید می توانید به کمک مکمل هایی همچون اروس ویگور از شر اختلالات نعوظ راحت شوید.

کاهش وزن و استفاده از یوهمبین:

چاقی یکی از مشکلاتی است که این روزها افراد زیادی را درگیر کرده است.  یکی از خواصی که یوهمبین می تواند برایتان به ارمغان بیاورد کمک به فرآیند کاهش وزن است.

 پشتیبانی از عملکرد قلب:

قلب یکی از اندام های مهم بدن است و سلامتی آن نقش بسیار مهمی در کیفیت زندگی افراد ایفا می کند.  در میان روش های مختلفی که برای محافظت از سلامت قلب وجود دارد استفاده از مواد طبیعی همچون یوهمبین می تواند بسیار جذاب باشد.  همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این ماده می تواند جریان خون در بدن را بیشتر کند. همین امر باعث می شود قلب شما سالم تر بماند و از شر بیماری های مختلف در امان باشد.

 بهبود عملکرد ورزشی:

برای افرادی که سخت تمرین می کنند بهبود عملکرد ورزشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگرچه مکمل های زیادی برای بهبود این شرایط وجود دارد اما یوهمبین هم می تواند شما را در رسیدن به چنین امری یاری کند. این ماده حجم عضلات تان را بیشتر می کند و جلوی خستگی ناشی از ورزش های طولانی را هم می گیرد.

بهبود ترس و اضطراب اجتماعی:

اضطراب اجتماعی یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. مطالعات مختلف نشان می دهد یوهمبین می تواند با افزایش سطح نوراپی نفرین های بدن با چنین ترس هایی مقابله کند.

 مقابله با لخته های خون در بدن:

اپی نفرین در میان سایر عملکردهایی که در بدن دارد می تواند جلوی لخته شدن خون را بگیرد. لخته شدن به بیماری های مختلفی همچون سکته، بیماری های قلبی و نارسایی های کلیوی منجر می شود. مطالعات بالینی مختلف نشان می دهد یوهمبین می تواند با عملکردهای مختلف جلوی لخته شدن خون در بدن را بگیرد.

 کمک به بیماران دیابتی:

در یکی از مطالعاتی که بر روی 50 فرد مبتلا به دیابت انجام شد دانشمندان به این نتیجه رسیدند که یوهمبین می تواند سطح قند خون را با افزایش سطح انسولین در بدن کنترل کند. استفاده از یوهمبین می تواند سطح گلوکز را کاهش دهد.

 کمک به عملکرد حافظه:

برای افرادی که به دنبال تقویت حافظه خود هستند یوهمبین می تواند یک ماده منحصر به فرد باشد. مطالعه ای که بر روی 36 نفر انجام شد نشان داد یوهمبین می تواند با افزایش سطح نور اپی نفرین در بدن حافظه طولانی مدت را هم بهبود ببخشد.

 مقابله با سندرم خشکی دهان:

سندرم خشکی دهان به دلیل کاهش ترشح بزاق در دهان رخ می دهد و می تواند برای افراد بسیار آزاردهنده باشد. یکی از مطالعات کوچکی که بر روی 20 نفر انجام شد نشان داد افرادی که از یوهمبین استفاده می کنند می توانند ترشح بزاق را در دهان شان افزایش دهند.

 حرف آخر:

یوهمبین یکی از موادی است که کاربردهای مختلفی در زمینه های مختلف دارد. در این مقاله تلاش کردیم برخی از مزایایی که این ماده می تواند برایتان به همراه داشته باشد را با هم مرور کنیم. فقط به خاطر داشته باشید که بدون مشورت با یک متخصص نمی توانید از مکمل های دارویی یا ورزشی استفاده کنید. اگر تصمیم گرفته اید از محصولاتی که دارای یوهمبین هستند استفاده کنید حتما با پزشک یا متخصص مشورت کنید.

 

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.