چرا در شرایط کرونا به مکمل های بیشتری نسبت به قبل نیاز داریم؟

چرا در شرایط کرونا به مکمل های بیشتری نسبت به قبل نیاز داریم؟

با شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی برای مردم سرتاسر جهان به وجود آمد. بعضی ها مجبور به بستن فروشگاه های خود شدند و برخی ها تلاش کردند کارهایشان را از خانه دنبال کنند. این ویروس همه گیر سبک زندگی انسان ها را دستخوش تغییر کرد و انجام تمرینات ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نبود. بیشتر باشگاه ها به دلیل شیوع کرونا بسته شد و برخی از افراد مجبور شدند تمرینات ورزشی شان را از خانه دنبال کنند. در حال حاضر نیز خیلی ها دغدغه تناسب اندام دارند و ترجیح می دهند به جای دست روی دست گذاشتن به روال عادی خود برگردند و تمرینات شان را حتی در خانه نیز انجام دهند.  اگر شما هم جزء این دسته از افراد باشید باید رژیم غذایی تان را به صورت متعادل حفظ کنید. برای ورزشکاران رژیم غذایی حاوی مکمل های ورزشی هم هست. در این مقاله می خواهیم بدانیم چرا در شرایطی همچون شیوع ویروس کرونا استفاده از چنین مکمل هایی مهم تر از قبل است. پس همراه ما باشید.

حفظ سلامتی بسیار ضروری است


یکی از چالش های مهمی که ورزشکاران با آن روبرو هستند حفظ سلامتی شان است. اصلا مهم نیست چقدر سخت در باشگاه ورزش می کردید . اگر بدن سالمی نداشته باشید انرژی کافی برای ساخت عضلات و قدرتمند کردنشان نخواهید داشت.

برای اینکه مطمئن شوید در این شرایط هم سالم می مانید باید مصرف مکمل هایی که حاوی ویتامین D هستند را در رژیم غذایی تان بگنجانید. ویتامین D یکی از مهم ترین ویتامین هایی است که به حفظ سلامت سیستم ایمنی کمک می کند. مهم ترین منبع این ویتامین خورشید است اما  به کمک مکمل ها نیز می توان آن را تامین کرد.

مکمل ها در هزینه هایتان صرفه جویی می کنند

ورزشکاران به خصوص  آن هایی که در حوزه بدنسازی فعالیت می کنند رژیم غذایی سفت و سختی را دنبال می کنند. داشتن یک رژیم غذایی قدرتمند مستلزم صرف انرژی و هزینه برای خرید مواد غذایی، آماده کردن و پختن آن هاست. مکمل ها برای پر کردن خلاهای تغذیه ای که به دلیل بودجه اندک از طریق مواد غذایی تامین نشده اند عالی خواهند بود. 

 تنوع نمک زندگی است

از آنجایی که بیشتر رستوران ها به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت شان را کم کرده اند یا به طور کلی بسته شده اند، ایجاد تنوع در رژیم غذایی به یک چالش مهم تبدیل شده است.  حالا تنها چیزی که در چنته داریم توانایی خودمان برای پختن غذاهای متنوع است که متاسفانه بعضی ها علاقه ای به این موضوع ندارند یا چیزی از آشپزی نمی دانند.

اگر احساس می کنید رژیم غذایی تان نامتعادل شده است استفاده از مکمل های مختلف بهتان کمک می کند در کوتاه مدت مواردی که دوست دارید را وارد رژیم غذایی تان کنید.

استرس بدتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید

برای خیلی ها قرار گرفتن در شرایط استرس زا موضوع جدیدی نیست. زمانی که مصاحبه بزرگی پیش رو داریم، وقتی می خواهیم یک قرار مهم کاری را پشت سر بگذاریم و زمانی که با کمبود بودجه مواجه می شویم استرس وارد زندگی مان می شود. شاید باور نکنید اما انجام تمرینات شدید ورزشی نیز شما را تحت شرایط استرس زا قرار می دهد. بدن انسان به گونه ای طراحی شده است که از طریق مکانیسم های مختلف با این شرایط استرس زا دست و پنجه نرم می کند اما گاهی از اوقات این مکانیسم ها نیز نمی توانند کاری از پیش ببرند. به عنوان مثال یکی از اصلی ترین واکنش های بدن به استرس آزادسازی هورمونی به نام کورتیزول است که وظیفه آن فعالسازی تجزیه ذخایر انرژی است. در این شرایط گلیکوژن به گلوکز تجزیه می شود، کاتابولیسم پروتئین عضلات آغاز می شود و اکسیداسیون اسیدهای چرب در دستور کار قرار می گیرد. اگرچه این موارد در کوتاه مدت تاثیر زیادی بر روی سلامتی بدن نمی گذارند اما با گذشت زمان می توانند مشکلات جدی را به وجود بیاورند. اگر مدام تحت شرایط استرس زا باشید کورتیزول مدام ترشح می شود. این روزها که بیماری کرونا سرتاسر جهان را گرفته است افراد استرس زیادی را تحمل می کنند. برخی از مواد تشکیل دهنده ای که در مکمل ها یافت می شوند می توانند به مبارزه با استرس کمک کنند. شاید به همین خاطر است که متخصصان استفاده از این مکمل ها را در چنین شرایطی بیشتر از قبل توصیه می کنند.

 حرف آخر:

 با شیوع و گسترس ویروس کرونا در سرتاسر جهان تغییرات زیادی در زندگی افراد ایجاد شد. در حال حاضر سبک زندگی ما نسبت به گذشته دستخوش تغییر شده است و باید خودمان را با چنین سبکی وفق دهیم. در این مقاله سعی کردیم اهمیت مصرف مکمل ها در دوران پاندمی کرونا را با هم مرور کنیم.


5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.