چگونه از پودرهای پروتئینی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم؟

چگونه از پودرهای پروتئینی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم؟

شیک ها و اسموتی های پروتئینی بخش مهمی از زندگی هر ورزشکاری محسوب می شوند. برای بیشتر افرادی که تمرینات ورزشی شدید انجام می دهند مصرف پروتئین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند عملکردشان را بهبود ببخشد. همه ما خیلی خوب می دانیم که مصرف پروتئین کافی برای ساخت عضلات، سوخت و ساز چربی و بهبود ریکاوری بعد از تمرینات ورزشی شدید بسیار مهم است. پودرهای پروتئینی که با آب ترکیب می شوند از جمله مهم ترین اشکال پروتئینی هستند که ورزشکاران مورد استفاده قرار می دهند. با اینحال تهیه شیک پروتئینی تنها روش برای استفاده از این پروتئین ها نیست. در این مقاله روش هایی را بیان می کنیم که به شما کمک می کنند راحت تر از این پودرها استفاده کنید.

 مصرف پودرهای پروتئینی به همراه سوپ و آب سبزیجات:

کلاژن یکی از مهم ترین پودرهای پروتئینی موجود در بازار است. شما می توانید این ماده را به همراه سوپ و آب سبزیجات مصرف کنید. این ماده معمولا طعم خاصی ندارد و می توان آن را به همراه غذاهایی همچون سوپ مورد استفاده قرار داد.

 پودینگ دانه های چیا:

اگر می خواهید پودینگ غلیظ تر و خوشمزه تری داشته باشید بهتر است یک یا دو اسکوپ پودر پروتئین وی به آن اضافه کنید. به عنوان مثال می توانید یک قاشق غذاخوری از دانه های چیا را با یک پیمانه شیر و یک اسکوپ پودر پروتئینی ترکیب کنید. اجازه دهید این ترکیب سرد شود و سپس موادی همچون آجیل، دانه های مختلف و میوه های تازه را به آن اضافه کنید.

 استفاده از پودر پروتئینی به همراه مافین:

مافین ها ممکن است به نظر رژیم غذایی سالمی نیایند اما زمانی که پودرهای پروتئینی به آن ها اضافه می شود می توانند به یک غذای سالم تر تبدیل شوند. اگر می خواهید محتوای پروتئینی مافین تان را بیشتر کنید به جای یک سوم پیمانه آرد به آن پودر پروتئینی بزنید. 

پن کیک به همراه پودرهای پروتئینی:

 اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که طعم پن کیک را خیلی دوست دارید بهتر است آن را به صبحانه تان اضافه کنید. کافیست به هنگام درست کردن پن کیک پودر پروتئینی را به آرد اضافه کنید و سپس موادی همچون شیر و تخم مرغ را به آن بیفزایید. برای پن کیک ها می توانید از پودرهای پروتئینی طعم دار هم استفاده کنید.

حرف آخر:

 مصرف پودرهای پروتئینی به شما کمک می کند عضلات بهتر و قوی تری برای خودتان بسازید. در این مقاله سعی کردیم به اختصار برخی از روش هایی که می توانید به کمک آن ها پودرهای پروتئینی مختلف را به رژیم غذایی تان اضافه کنید با هم مرور کنیم. در کنار این روش ها، روش های خلاقانه دیگری هم برای استفاده از چنین پروتئین هایی وجود دارد. از این روش ها هم غافل نشوید.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.