چگونه نفخ شکم بعد از مصرف گینر را کم کنیم؟

اگر تصمیم گرفته اید حجم عضلات تان را افزایش دهید بدون شک به یک رژیم غذایی مناسب، تمرینات درست و مکمل هایی همچون گینر نیاز خواهید داشت.  گینرها جزء محبوب ترین مکمل های ورزشی به حساب می آیند و به افراد کمک می کنند عضله سازی کنند یا به وزن دلخواه شان برسند. اگرچه این مکمل ها مزایای بی نظیری برای ورزشکاران دارند اما برخی از آن ها ممکن است نفخ آور باشند. اگر با مصرف گینر دچار نفخ شکم می شوید در این مقاله همراه ما بمانید تا روش های پیشگیری از این مشکل را بررسی کنیم.

چرا گینرها باعث نفخ شکم می شوند؟

 برخی از افرادی که گینر مصرف می کنند ممکن است مشکلات شکمی مختلفی را تجربه کنند. برخی از این مشکلات عبارتند از:

  • نفخ
  •  گرفتگی شکمی
  • اسهال

برخی از گینرهایی که در بازار به فروش می رسند حجم عظیمی از کالری را در خود دارند. زمانی که این گینرها را مصرف می کنید بدن تان نمی تواند کالری های ورودی را به درستی مدیریت کند و دچار چالش می شود.

مصرف 1000 کربوهیدرات در یک وعده غذایی یا شیک های پروتئینی می تواند یک چالش بزرگ باشد. در چنین شرایطی بدن دچار مشکل می شود و در نهایت شرایطی همچون نفخ به وجود می آید. اغلب دلایل خاصی برای بروز مشکلات معده ای بعد از مصرف گینر وجود ندارد و دلایل متعددی برای آن ذکر می شود. برخی از افراد عدم تحمل لاکتوز دارند و برخی ها به حجم شیک های پروتئینی حساس اند. زمانی که می خواهید گینری را خریداری کنید باید مواد تشکیل دهنده ای که در آن وجود دارد را بررسی نمایید. گاهی از اوقات برندها از مواد تشکیل دهنده ارزان تر برای تولید محصولات خود استفاده می کنند. اگرچه این مواد فرآیند وزن گیری را دچار مشکل نمی کنند اما برخی از آن ها محتوای لاکتوز بسیار زیادی دارند. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به لاکتوز حساسیت دارند باید از مصرف گینرهایی که در آن ها لاکتوز وجود دارد خودداری کنید. به خاطر داشته باشید که پروتئین وی نیز به اندازه کافی لاکتوز دارد و افرادی که حساسیت به لاکتوز دارند بعد از مصرف آن دچار نفخ می شوند. بهترین کار این است که از پروتئین وی ایزوله استفاده کنید.

 زمان مصرف: برخی از افراد بلافاصله بعد از تمرینات ورزشی شان به سراغ مصرف مکمل هایی همچون پروتئین وی می روند. همین امر موجب می شود به مشکلاتی مثل نفخ دچار شوند. در چنین شرایطی بهتر است 15 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید و سپس مکمل هایتان را مصرف نمایید. اگر پروتئین وی را با شیر مصرف می کنید به جای آن آب را در برنامه هایتان بگنجانید. افرادی هستند که با ترکیب پروتئین وی و شیر دچار نفخ می شوند. گاهی از اوقات گینرهایی که خریداری می کنید در خود مواد تشکیل دهنده کندهضم یا دیر هضم دارند. همه این موارد دست در دست هم می دهند تا شما با نفخ شکم دست و پنجه نرم کنید. اگر می خواهید این مشکل را حل کنید بهتر است به سراغ گینرهایی بروید که مواد تشکیل دهنده بهتری دارند.

 چگونه نفخ شکم بعد از مصرف گینر را کم کنیم؟

خوب حالا که تا حدودی با مشکلات بعد از مصرف گینر آشنا شدیم می توانیم به سراغ راه حل های موجود برویم.

مکمل تان را عوض کنید:

 همانطور که قبلا نیز بیان کردیم زمانی که کالری زیادی مصرف می کنید بدن تان خون را از سایر نواحی به سمت خود می کشد تا بتواند این حجم از کالری را مدیریت کند. همین امر تاثیر زیادی بر روی حس و حال شما خواهد داشت. به عنوان مثال اگر بعد از مصرف گینر یا شیک پروتئینی احساس خواب آلودگی می کنید بهتر است مکمل دیگری را امتحان کنید.

 کالری کمتری مصرف کنید:

 اگر عادت به مصرف کالری زیادی در برنامه های غذایی تان ندارید بعد از مصرف گینرها ممکن است نفخ گریبان گیرتان شود.  در صورتیکه تازه کار هستید و تازه به سراغ مکمل هایی همچون گینر رفته اید بهترین کار این است که به بدن تان زمان بدهید تا با شرایط موجود کنار بیاید.

همه غذاهایی که کالری زیادی دارند را با هم مصرف نکنید. شما نیازی به مصرف این حجم از کالری در بازه زمانی کوتاه ندارید. در ابتدای کار با کالری های کمتر شروع کنید تا نفخ کمتری داشته باشید، احساس خستگی نکنید و چربی بدن تان افزایش پیدا نکند.

 رژیم غذایی و کالری های مصرفی تان را بررسی کنید:

افزایش کالری در بدن باعث بروز نفخ می شود. بیشتر افراد فراموش می کنند که با مصرف گینر کالری زیادی به رژیم غذایی شان وارد کرده اند و در کنار آن غذاهایی مصرف می کنند که بسیار پرکالری است. به عنوان مثال اگر شما به 4000 کالری در روز نیاز داشته باشید نمی توانید همزمان از غذاهای پرکالری و گینر استفاده کنید. رژیم غذایی و منابعی که در طول روز مصرف می کنید را بررسی کنید. ببینید از چه منابعی کالری دریافت می کنید.

 چگونه گینرها را به درستی مصرف کنیم؟

برای اینکه فرآیند عضله سازی بهتری داشته باشید و جلوی نفخ شکم تان را بگیرید باید بدانید چگونه و در چه زمانی باید گینرهایتان را مورد استفاده قرار دهید. اگر مکمل تان را در مخلوط کن بریزید و آن را در کسری از ثانیه بنوشید بدون شک دچار نفخ خواهید شد. زمانی که اینگونه گینر مصرف می کنید هوا در حباب ها گیر می کند و وارد معده تان می شود.  هر چقدر گینر یا مکمل تان را بیشتر و طولانی تر ترکیب کنید هوای بیشتری وارد آن می کنید. این موضوع بدین معنی است که هوای بیشتری هم وارد بدن تان می شود.

کاری که باید انجام دهید این است که شیک نرمی داشته باشید. سعی کنید بیش از حد مکمل تان را هم نزنید.  همچنین می توانید درب مخلوط کن تان را بعد از ترکیب شدن باز کنید و  دقیقه آن را در همین حالت نگه دارید. اینکار باعث می شود حباب های هوا از ظرف بیرون بیایند و باعث نفخ شکم تان نشوند. اگر نمی خواهید زیاد منتظر بمانید بهتر است مخلوط کن را کنار بگذارید و مکمل تان را با قاشق هم بزنید. بعد از اینکه مکمل را هم زدید آن را آرام آرام بنوشید.

چگونه به هنگام مصرف گینر غذاها را سریع تر هضم کنیم؟

برای اینکه غذاها را به طور موثر هضم کنید و جلوی نفخ شکم بعد از مصرف گینر را بگیرید می توانید چندین کار مختلف را انجام دهید. بیایید این موارد را با هم مرور کنیم:

  • غذاهایی را انتخاب کنید که هضم ساده ای دارند. به عنوان مثال به جای اینکه به سراغ مصرف استیک بروید می توانید از گوشت بدون چربی استفاده کنید. این گوشت ها هضم ساده ای دارند و باعث نفخ می شوند. اگر در هضم محصولات لبنی مشکل ندارید می توانید به جای پودرهای پروتئینی از پودر وی استفاده کنید.
  • مراقب چربی ها و کربوهیدرات هایی که مصرف می کنید باشید. اگر می خواهید کربوهیدراتی به رژیم غذایی تان اضافه کنید به جای برنج قهوه ای از برنج سفید استفاده کنید. برای سالادهایتان از روغن زیتون بهره ببرید.

از غذاهایی استفاده کنید که به هضم سایر غذاها کمک می کنند. به عنوان مثال می توانید از موز، پیاز، ماست، ماست یونانی استفاده کنید.

0/5 (0 نظر)

یک دیدگاه در چگونه نفخ شکم بعد از مصرف گینر را کم کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.