کاهش چربی و وزن بدن

کاهش چربی و وزن بدن بسیار شبیه به یک مبارزه است، به خصوص اگر سعی در کاهش وزن با ورزش را داشته باشید. بسیاری از افراد تمام روشهای سوزاندن چربی را امتحان کرده اند اما هیچ گاه موفق نشده اند و اما چرا؟؟؟ در ادامه به نکاتی در چربی سوزی اشاره می کنیم که نه به ورزش مربوط هستند و نه به رژیم غذایی

هنگامی که ما قادر به از دست دادن چربی در حالی که حفظ یک شیوه زندگی سالم، زمان آن است که عمیق تر به علت کاوش کنید. آیا شما در یک کار با استرس بالا هستید و یا از استرس مزمن از شرایط زندگی تاسف بار تجربه می کنید؟ آیا بدن شما درست احساس نمی کند، آرامش با تمایل به بیماری؟ با زندگی اجتماعی و مصرف الکل چه اتفاقی می افتد؟ آیا ممکن است که شما هنوز هم برای از دست دادن چربی نکردید؟ در نگاه به دلایل نه چندان روشن، چربی برای جلوگیری از فرآیند ریختن ضروری است.

استرس و از دست دادن چربی

 زمان زندگی شما را برای از دست دادن چربی ارزیابی کنید.

همه ما در زندگی دچار استرس هستیم، اما می تواند یک مشکل مزمن باشد که منفی افکار، رفتارها و سلامت کلی را منعکس می کند. تحقیقات نشان می دهد که استرس مداوم یک مشکل برای بسیاری از افراد است و اثرات نامطلوب بهداشتی دارد. نشان داده شده است که استرس فعلی موجب تحریک بیش از حد غده آدرنال برای انتشار مواد شیمیایی (کورتیزول) در بدن ما می شود. هورمون کورتیزول با افزایش وزن و عدم توانایی ما در از دست دادن چربی ارتباط دارد.

هنگامی که استرس زیاد و مداوم است، قرار گرفتن بدن در معرض کورتیزول بیش از حد است. مطالعات دیگر نشان می دهد “قرار گرفتن در معرض کورتیزول در طولانی مدت می تواند منجر به افزایش وزن شود زیرا اشتهای شما و سطح انسولین به طور مداوم افزایش می یابد.” این واکنش استرس نقش مهمی در بدن ما دارد به ویژه درچاقی اطراف شکم.

باکتری های روده می توانند چربی داشته باشند

باکتری هایی در روده شما زندگی می کنند. همه ما باکتری های خوب و بد در روده مان داریم، اما وقتی که تعداد زیادی از باکتری های بد در روده باشند می توانند در افزایش وزن شما موثر باشند. زمانی که متابولیسم بدن ما توسط باکتری های بد تغذیه می شود که در تلاش اند غذای ما را به چربی های ذخیره شده تبدیل کنند. به طور خلاصه، باکتری های بد بیشتر، چربی بیشتر

به منظور بهبود باکتری های روده، ضروری است که عادت های غذایی ما را تغییر دهیم. مطالعات نشان می دهد مصرف غذاهای چرب اورگانیک موجب بروز باکتری های سالم روده می شود اما مصرف غذاهای فرآوری شده همچون سوسیس و کالباس تعداد باکتری های مضر روده را افزایش می دهد.ما با انتخاب غذاهای سالم، قادر خواهیم بود تا باکتری های روده خوبی رشد داده و میزان چربی را کاهش دهیم.

مصرف الکل باعث افزایش می شود

مطالعات نشان می دهد الکل در سرکوب سوزاندن چربی و دخالت در فرآیندهای متابولیک موثر است. ساعت شاد به نظر جذاب نیست که مانع از توانایی ما در از دست رفتن چربی باشد. مشکل مصرف الکل معمولا فقدان اراده است. بسیاری از ما قادر به محدود کردن خود به یک نوشیدنی نیستیم، به خصوص در تنظیمات اجتماعی. کالری خالص موجود در الکل در بدن به طور متفاوتی پردازش می شود و هیچ کاری انجام نمی دهد، بلکه به کمر شما اضافه می شود. اگر چربی از دست رفته است مبارزه، کاهش مصرف الکل ممکن است جای خوبی برای تغییر باشد.

آیا واقعا خوردن درست است؟

شما خورده اید که فکر می کنید یک برنامه غذای سالم است و نمیتواند به کاهش چربی کمک کند. چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ چندین چیز ممکن است اتفاق بیفتد و نگاه دقیق به غذا خوردن شما ضروری است. مصرف کالری کافی به اندازه کافی نمیتواند مشکل بدن شما را در حالت گرسنگی و حفظ ذخایر چربی قرار دهد. خوردن بیش از حد کالری در روز و بخش های بزرگتر نیز ممکن است باعث افزایش چربی بدن شود.

آیا شما برای غذاهای فرآوری شده با تفکر بدون چربی و بدون قند که برای از دست دادن چربی به مغز افتاده است، افتادید؟ آیا مواد مغذی ضروری را از رژیم غذایی خود حذف کرده اید؟ این فقط چند سوال مهمی است که باید در نظر گرفت که اگر شما برای کاهش چربی بدن درست می خورید.

پاداش: زمان برای حرکت!

چقدر ورزش در هفته دارید و آیا واقعا به خودتان چالش می کنید؟ آیا عرق می کنید؟ آیا ضربان قلب شما حداقل 20-30 دقیقه در هر جلسه است؟ ورزش به کاهش استرس، کاهش چربی و بهبود سلامت کلی مرتبط است. مهم است که حداقل 3 تا 5 بار در هفته در برنامه غذایی تغذیه سالم تمرین کنید. جسد سستی به چربی اضافی ناخواسته منجر می شود.

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.