معرفی بهترین مکمل وی پروتئین ایزوله 2023

معرفی بهترین مکمل وی پروتئین ایزوله 2023

بهترین مکمل وی پروتئین ایزوله پروتئین وی محبوب‌ترین پروتئین مبتنی بر لبنیات موجود بازار است. از این پروتئین وی به عنوان مکمل در کنار ورزش‌های مقاومتی استفاده می‌شود. پروتئین وی ازجمله پروتئین‌های موجود در شیر است و به دلیل داشتن 9 اسید آمینه ضروری از پروتئین‌های کامل محسوب می‌شود. وی کنسانتره، وی ایزوله و وی هیدرولیزه سه نمونه پروتئین وی هستند.

 

پروتئین وی ایزوله چیست؟

پروتئین وی ایزوله یکی از انواع پروتئین‌های وی است. مکمل‌های پروتئین وی پروتئین‌هایی هستند که دارای سطح بالایی از آمینو اسید‌های مختلفی بوده که قدرت جذب بالایی در بدن دارند. در واقع پروتئین‌های وی بهترین مکمل‌های غذایی شناخته شده در بازار هستند.

پروتئین موجود در شیر گاو ۲۰ ٪ وِی و ۸۰ درصد آن را کازئین تشکیل می‌دهد. طی فرآیند تولید پنیر قسمتی از شیر که چرب است دلمه می‌زند و پروتئین وی به عنوان یک محصول جانبی از آن جدا می‌شود. در واقع پروتئین وی؛ همان بخش مایع شیر است که زمانی که پنیر تولید می‌شود، ایجاد شده و می‌تواند آمینو اسید‌های شاخه‌ای بسیاری را که مورد نیاز بدن بوده را تامین کنند و از این جهت است که ارزش غذایی بالایی دارند. اما پروتئین وی ایزوله، نوعی پروتئین وی است که ۹۰ درصد آن را پروتئین تشکیل می‌دهد و باقیمانده آن نیز شامل چربی و لاکتوز است و یکی از باکیفیت‌ترین پروتئین‌ها در حین کاهش چربی برای رشد ماهیچه‌ها و پایداری آن‌ها است.

پروتئین ایزوله همچنین از خالص‌ترین و کنسانتره‌ترین پروتئین‌ها به شمار می‌رود و دارای بالاترین ارزش زیستی است. پروتئین وی ایزوله حاوی میزان زیادی اسید آمینه لوسین و سیستین است.

 

پروتئین وی ایزوله چیست؟

 

فواید مصرف پروتئین وی ایزوله

فواید بهترین مکمل وی پروتئین ایزوله با توجه به ترکیبات بسیار ویژه آن بی‌شمار می‎‌باشد. اغلب ورزشکاران و افرادی که به دلیل فعالیت بدنی بالایی که دارند، نیازمند انرژی بیشتری هستند. برای اینکه بدانیم خواص پروتئین وی چیست و برای چه دسته افرادی مناسب می باشد بهتر است به بررسی کاربرد و فواید آن پرداخت.

 

۱- آنتی اکسیدان

یکی از مهم‌ترین فواید پروتئین وی افزایش توانایی دفاع آنتی ‌اکسیدانی بدن است. بدین ترتیب با استرس اکسیداتیو مقابله کرده و ریسک بسیاری از بیماری‌های مزمن را در بدن کاهش می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین آنتی‌ اکسیدان‌ها در انسان گلوتاتیون است. برخلاف اکثر آنتی‌اکسیدان‌هایی که از رژیم غذایی دریافت می‌کنیم، گلوتاتیون توسط بدن تولید می‌شود. تولید گلوتاتیون در بدن به تأمین چندین اسیدآمینه ازجمله سیستئین بستگی دارد که گاها دارای منابع محدودی هستند. به همین دلیل، منابع حاوی سیستئین بالا، مانند پروتئین ایزو وی دوبیس، ممکن است دفاع آنتی ‌اکسیدانی طبیعی بدن را تقویت کنند.

 

۲- بهبود سوءتغذیه

مصرف وی ممکن است باعث افزایش وزن افرادی شود که از کمبود وزن و سوءتغذیه رنج می‌برند. مصرف این مکمل برای افراد مسن و بیماران مبتلابه ایدز نیز بسیار مفید است. مصرف پروتئین وی در افراد مسن از تحلیل عضلات جلوگیری کرده و باعث افزایش انرژی و بهبود سلامتی در این افراد می‌شود.

 

۳- درمان زخم‌ها

تحقیقات نشان داده است که استفاده از پروتئین وی به بهبود افرادی که دچار سوختگی یا زخم‌های مزمن شده‌اند کمک خواهد کرد.

 

۴- بهبود آلرژی

پروتئین وی هیدرولیز شده به دلیل اینکه به پروتئین‌های کوچک‌تر تبدیل‌شده است نسبت به شیر گاو و سویا ریسک آلرژی را در افراد مستعد کاهش می‌دهد.

 

۵- کاهش وزن

تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که مصرف پروتئین وی با افزایش چربی سوزی در بدن باعث حفظ توده عضلات در حین تمرینات ورزشی می‌شود؛ بنابراین افراد دچار اضافه‌وزن می‌توانند در کنار فعالیت ورزشی از این مکمل برای تسریع کاهش وزن استفاده کنند.

 

۶- ضد سرطان

تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که پروتئین وی کنسانتره می‌تواند در درمان سرطان مؤثر باشد. برای تائید این نظریه تحقیقات بیشتری موردنیاز است.

 

۷- کاهش کلسترول

تحقیقات صورت گرفته بر روی ۷۰ زن و مرد چاق نشان داده است که مصرف پروتئین وی به مدت ۱۲ هفته باعث کاهش قابل‌ملاحظه سطح کلسترول خون آن‌ها در مقایسه با گروه کنترل می‌شود.

 

۸- درمان آسم

پروتئین وی می‌تواند سطح ایمنی کودکان دچار آسم را بهبود ببخشد. تحقیقات نشان داده است که اگر کودکان مبتلابه اسم به مدت یک ماه ۱۰ گرم پروتئین وی را هرروز دو بار استفاده کنند پاسخ ایمنی آن‌ها افزاش می‌یابد.

 

۹- بهبود فشارخون و بیماری قلبی

تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که مصرف پروتئین وی به‌طور قابل‌توجهی فشارخون افراد مبتلابه این بیماری را کاهش داده و ریسک بیماری‌های قلبی و سکته را در آن‌ها کاهش می‌دهد.

 

فواید مصرف پروتئین وی ایزوله

 

طریقه مصرف پروتئین وی ایزوله

بهترین زمان مصرف بهترین مکمل وی پروتئین ایزوله ۱ ساعت بعد از اتمام تمرین است که به بهبود عضلات کمک کند؛ با این حال مطالعات نشان می‌دهد ترمیم و رشد مجدد بافت‌های عضلانی بدن ممکن است تا ۴۸ ساعت نیز به طول بینجامد. به همین دلیل اگر در رژیم غذایی روزانه خود بین ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین وی را هر زمانی مصرف کنید، مطلوب عمل خواهد کرد.

برای اطلاع از اندازه دقیق مصرف این پروتئین باید وزن بدن خود را بدانید. بهترین نتایج زمانی حاصل می‌شوند که به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ۱.۷ گرم پروتئین وی به صورت روزانه مصرف شود. در زیر مصرف این مکمل را در ساعات مختلف روز بررسی می‌کنیم.

 

میزان مورد نیاز مصرف

میزان مورد نیاز مصرف مکمل پروتئین وی به میزان مصرف روزانه غذا در هر فرد بستگی دارد، در افراد ورزشکاری که تمرین با وزنه دارند میزان مورد نیاز پروتئین دریافتی از طریق غذا و مکمل‌ها نسبت به افراد عادی بیشتر است، مقدار دقیق مصرف به عضلات بدن، فعالیت فیزیکی، سن، میزان هورمون بدن و حتی جنسیت فرد وابسته است، با توجه به مطالب عنوان شده دوز مصرفی ورزشکاران غیر‌حرفه‌ای می‌تواند بین 20 تا 30 گرم از مکمل وی در هر وعده غذایی باشد، اما میزان پروتئین مصرفی بدنسازان حرفه‌ای باید با توجه به ویژگی‌های بدنی آن‌ها، به صورت دقیقی محاسبه شود.

 

بهترین مارک پروتئین وی ایزوله

بهترین پروتئین وی برای عضله‌سازی را در برندهای ایرانی نیز می‌توانید پیدا کنید. محبوب‌ترین برندهای ایرانی در زمینه تولید پروتئین وی عبارتند از:

 

پروتئین وی ایزوله برند اپتیموم

شرکت اپتیموم نوتریشن از همان سالهای نخست همواره استانداردهای خود را ارتقاء بخشیده است . البته لازم به ذکر است که در چند سال اخیر سایر برندها و رقبا در برخی محصولات از این محصول پیشی گرفته اند و گوی کیفیت و برتری را از اپتیموم گرفته اند .

هم اکنون شرکت اپتیموم مفتخر است تا نسل سوم مکملهای پروتئینی خود را با نام “وی گلد استاندارد” عرضه نماید . تولید وی گلد استاندارد کمپانی اپتیموم در حدود ۳۰ سال قدمت دارد و هر ساله دستخوش تغییرات و ارتقای کیفیت در این سالها شده است و آنرا به یکی از بهترین پروتئین های وی دنیا تبدیل نموده است . این مکمل تمام آنچه را که شما از یک مکمل پروتئینی می خواهید یعنی یک پروتئین خالص و ناب و با کمترین میزان موادی مانند چربی های ساده یا اشباع شده، کلسترول، لاکتوز و دیگر کربوهیدراتها، برای شما در هر سروینگ به صورت یکجا فراهم می آورد .

در دوره های افزایش وزن میتوان وی گلد استاندارد را با شیر موز ٬ بستی ٬ کره بادام زمینی ٬ شیر ٬ دسر های مختلف مخلوط نموده و بدین ترتیب مقادیر مناسبی پروتئین و کربوهیدرات را برای بدن به منظور افزایش وزن و حجم عضلانی پس از تمرین و در ساعات اولیه روز فراهم آورد .

همچنین به منظور افزایش ترکیبات کربوهیدراته افزایش وزن میتوان پروتئین وی را با انواع بیسکویت و شیر در مخلوط کن ٬ مخلوط نموده و یک گینر فوق العاده را با درصد کالری و ارزش غذایی بالا به وجود آورد .

پروتئین وی گلد استاندارد اپتیموم عرضه شده در بادی من به صورت تولید و بسته بندی شده از کشور امریکا توسط شرکت راک دارو ٬ نماینده انحصاری این برند در ایران توزیع و عرضه میشود .

تمامی کالاهای موجود در بادی من دارای مجوزهای وزارت بهداشت ٬ سازمان غذا و دارو و کد رهگیری اصالت سامانه پیامکی سازمان غذا و دارو میباشند و اصالت تمامی کالاها از جانب بادی من تضمین میشود .

 

1- پروتئین وی کریتیکال اپلاید نوتریشن

مکمل وی کریتیکال اپلاید نوتریشن با استفاده از ترکیب منحصر به فردی از کنسانتره پروتئین وی پروتئین وی ایزوله و پروتئین وی هیدرولیز شده ساخته شده است. کنسانتره پروتئین وی توسط فناوری اولترا فیلتراسیون حاوی سطوح بالایی از پروتئین و آمینو اسیدهای شاخه دار (بی سی ای ای) تولید می شود. پروتئین وی ایزوله بالاترین کیفیت پروتئین است و با استفاده از کراس فلو-میکرو فیلتراسیون تولید می شود. پروتئین وی هیدرولیز شده یک پروتئین از پیش هضم شده است که به صورت آنزیمی به پپتیدها تجزیه می شود. این پروتئین های دارای ارزش بیولوژیکی بالا و به راحتی هضم می شوند، از رشد و نگهداری عضله حمایت می کنند.
 این مکمل از برند اپلاید نوتریشن حاوی 20.3 گرم پروتئین حاصل از گاوهای تغذیه شده با علف، 4.5 گرم بی سی ای ای طبیعی و 3.7 گرم گلوتامین در هر سروینگ را ارائه می کند. پروتئین وی کریتیکال فاقد گلوتن، دارای گواهی حلال، کم قند است و یک شیک با طعم عالی فقط با اضافه کردن آب یا شیر کم چرب می باشد.
پروتئین وی کریتیکال اپلاید نوتریشن

2- پروتئین وی ایزوله گلد ایزو کوین لورون

پروتئین وی ایزوله گلد ایزو کوین لورون با دارا بودن پروتئین وی کنسانتره همراه با شیرین کننده مناسب برای تهیه انواع شیک های پروتئینی می باشد.

مکمل پروتئین وی ایزوله گلد ایزو یک مکمل غذایی طراحی شده برای ورزشکاران مبتدی و حرفه ای، ورزشکاران تفریحی و دوستداران تغذیه متنوع است. که می خواهند بدنشان بدون مشکل به پروتئین های کامل دسترسی داشته باشند.

این محصول به شکل پودری که به راحتی قابل حل است. به شما این امکان را می دهد که یک نوشیدنی پر پروتئین بدون قند و چربی تهیه کنید.

پروتئین مورد استفاده در این مکمل از مواد اولیه درجه یک به دست آمده است که محتوای غنی از اسید های آمینه را در هر شیک آماده شده تضمین می کند.

پروتئین وی ایزوله گلد ایزو در چندین طعم عالی موجود است که می تواند طعم وعده های غذایی روزانه شما را افزایش دهد. پروتئین به رشد عضلات، افزایش حجم عضلات و نگهداری آن ها کمک می کند.

 

پروتئین وی ایزوله گلد ایزو کوین لورون

 

بهترین  پروتئین وی ایزوله برای چربی سوزی

چه چیزی باعث می‌شود پروتئین وی ایزوله بهترین گزینه برای کاهش وزن باشد؟ وی مایعی است که طی فرایند ساخت پنیر از شیر جدا می‌شود. پروتئین وی در حقیقت یک پروتئین واحد نیست، بلکه مجموعه‌ای از پروتئین‌ها است که به طور طبیعی در شیر یافت می‌شوند. پروتئین وی ایزوله به سه طریق در کاهش وزن نقش دارد.

اول، پروتئین به طور کلی، گرسنگی و تمایل به خوردن را بیشتر از کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها کاهش می‎‌دهد و پروتئین وی ایزوله این کار را حتی بهتر از انواع دیگر پروتئین‌ها انجام می‌دهد. دوم، پروتئین وی ایزوله ذخیره‌ی چربی را در مقایسه با کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و سایر پروتئین‌ها بیشتر کاهش می‌دهد. و سرانجام پروتئین وی ایزوله اثرات چربی‌سوزی را در ورزش افزایش می‌دهد.

 

بهترین پروتئین وی ایزوله برای حجم

از میان انواع پروتئین وی که در قسمت قبلی به آنها اشاره کردیم، پروتئین وی ایزوله بیشترین مقدار پروتئین را داشته و مقدار چربی و کربوهیدرات در آن بسیار اندک است. این پروتئین به سهولت جذب بدن شده و در مدت زمان اندکی هضم آن صورت می‌گیرد. پروتئین وی ایزوله همه آمینو اسیدهای ضروری برای بدن را شامل شده و ریزمغذی‌های زیادی دارد. سطوح بالای پروتئین در این نوع از پروتئین وی موجب می‌شود تا بتوان آن را به عنوان بهترین پروتئین وی برای حجم معرفی نمود.

به خصوص اگر در بدنسازی تازه‌کار هستید و قصد کاهش وزن نیز دارید، بهترین مکملی که برای عضله‌سازی می‌توان به شما معرفی کرد، پروتئین وی ایزوله است. این مکمل در مدت زمانی کوتاه عضلات شما را ورزیده و قوی می‌کند.

جهت کسب بهترین نتیجه از مصرف بهترین مکمل وی پروتئین ایزوله، این مکمل را هم ۳۰ دقیقه قبل از شروع تمرینات ورزشی میل کنید و هم بعد از پایان تمرینات. مهم‎‌ترین فواید پروتئین وی ایزوله را اینچنین می‌توان برشمرد:

  1. کمک به افزایش رشد ماهیچه‌ها و بهبود عملکرد آنها
  2. موثر در عضله‌سازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن
  3. قابلیت هضم و جذب سریع در بدن
  4. کمک به تقویت سیستم ایمنی
  5. موثر در کاهش وزن

بهترین پروتئین وی ایزوله برای حجم

 

بهترین پروتئین وی ایزوله برای بانوان

پروتئين وی کنسانتره

وی کنسانتره درصد چربی و کربوهیدرات کمی دارد. درصد پروتئین در این نوع مکمل وی بستگی به میزان کنسانتره بوده آن دارد و بین ۳۰ تا ۹۰ درصد متغیر است.

پروتئين وی ایزوله

پروتئين وی ایزوله فاقد چربی و لاکتوز است و درصد پروتئين آن حداقل ۹۰ درصد است.

پروتئين وی هیدرولیزه

پروتئين وی هیدرولیزه یک نوع پیش هضم شده از پروتئین وی به شمار می‌رود. به همین دلیل این نوع مکمل وی، نسبت به دو نوع قبلی، نیاز کمتری به هضم شدن در بدن انسان دارد.

 

کلام پایانی

داشتن یک برنامه تمرینی منظم و رعایت کردن رژیم غذایی که مناسب و متناسب با تمرینات شما باشد می‌تواند علاوه بر حفظ سلامتی بدن شما، توانایی و انگیزه ورزشی بالایی را در شما ایجاد کند، اما در اینجا جای خالی یک مکمل غذایی مغذی و قوی مانند پروتئین وی ایزوله معلوم است. پروتئین وی ایزوله در کنار برنامه غذایی مفید می‌تواند سریعتر و راحت‌تر شما را به ازایش حجم عضلات و اندام زیبا و ایده آل برساند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.